MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје
ИНСТИТУЦИИ

 

Времето во Скопје
Прогноза  |  Полен

АКТУЕЛНОСТИ
СЕ ОДРЖА ЧЕТИРИНАЕСЕТТАТА СЕДНИЦА НА КООРДИНАТИВНОТО ТЕЛО НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ОД СКОПЈЕ 30.01.2015
Денеска /30.01.2015 година, петок/ се одржа четиринаесеттата седница на Координативното тело на градоначалници на Скопје, на којашто се дискутираше на неколку теми, меѓу кои данокот на имот, изготвувањето на единствена програма за поставување урбана опрема за подрачјето на целиот град, процесот на подготовка на регулациони планови, зимска служба со Скопје и друго. ...   повеќе
ГРАДОТ СКОПЈЕ Е ПОДГОТВЕН ДА СЕ СПРАВИ СО ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ЕВЕНТУАЛНОТО НЕВРЕМЕ 30.01.2015
Градот Скопје и Штабот за заштита и спасување на Град Скопје се подготвени да се справат со последиците од невремето што се најавува дека ќе ја зафати територијата на нашата земја во наредните денови. Според препораките од Владата на Република Македонија, веќе се мобилизирани екипи од сите јавни градски претпријатија, од ЈП „Водовод и канализација“, од ЈП „Улици и патишта“, од ЈП „Комунална хигиена“, од ЈСП, од ЈП „Градски паркинг“ и од ЈП „П ...   повеќе
ДРВОРЕД ОД ТУИ НА БУЛЕВАРОТ НИКОЛА КАРЕВ 30.01.2015
Екипи на Град Скопје го исчистија просторот и засадија вегетација на јавната зелена површина на булеварот Никола Карев, на потегот од касарната Илинден до семафорите кај Момин поток. Просторот кој беше дива депонија и од него беа отранети над 100 кубни метри смет и шут, сега е уреден и на него се засадени вкупно 220 зимзелени садници од видот туи (Juniperus Comunis), односно е формиран дрворед од туи. ...   повеќе
ИНФО ДЕН ОД ПРОГРАМАТА ЕРАЗМУС ПЛУС 30.01.2015
Секторот за образование на Град Скопје, во соработка со Агенцијата Креатиф Маркетинг, вчера (29.01.2015 година), во ТЦЦ Гранд Плаза, одржаа Инфо ден од програмата „Еразмус Плус“, проект кој го реализира Националната Агенција за Европски образовни програми и мобилност. Целта на овој инфо ден е сите заинтересирани да се запознаат со можностите кои ги нуди програмата „Еразмус плус“, во насока на збогатување и надградување на нивните вештини и ко ...   повеќе
ОТВОРЕНА ДЕБАТА НА ТЕМА „ХОРТИКУЛТУРНО УРЕДУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ“
повеќе
ОБЈАВЕН ОГЛАСОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ НА АВТОБУСКАТА СТАНИЦА – СКОПЈЕ
повеќе
МИА Е ПРВОРОДЕНОТО БЕБЕ ВО СКОПЈЕ ВО 2015 ГОДИНА
повеќе
СЕ ОДРЖА ПРВАТА ДЕДОМРАЗОВСКА ТРКА ВО СКОПЈЕ
повеќе
НАГРАДИ ЗА НАЈДОБРИОТ ПОЛИЦАЕЦ, ПОЖАРНИКАР И КРВОДАРИТЕЛ ВО СКОПЈЕ ЗА 2014 ГОДИНА
повеќе
ИЗБРАН СПОРТИСТОТ НА ГОДИНАТА ЗА 2014 ГОДИНА
повеќе
ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ ТРГОВСКИ ОБЈЕКТИ ЗА 2014 ГОДИНА
повеќе
ЈАВЕН ПОВИК ЗА ИСПИТОТ ЗА ДОБИВАЊЕ СЕРТИФИКАТ ЗА АВТО ТАКСИ ВОЗАЧИ
повеќе
СУГС „ЈОСИП БРОЗ-ТИТО“ СТАНА ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНО УЧИЛИШТЕ
повеќе

Архива вести >>>

НАЈАВИ
31.03.2015 ВРЕМЕНА ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА НА ПОДРАЧЈЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ

Facebook

Twitter

Youtube Channel

FUPOL

 


| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 5964462
ティンバーランド ブーツ ティンバーランド ブーツ カスタム ティンバーランド ブーツ ホワイト ティンバーランド ブーツ メンズ ティンバーランド ブーツ メンズ 6インチ ティンバーランド ブーツ メンズ コーデ ティンバーランド ブーツ メンズ コーディネート ティンバーランド ブーツ メンズ サイズ ティンバーランド ブーツ メンズ 赤 ティンバーランド ブーツ メンズ 黒 ティンバーランド ブーツ メンズ 人気 ティンバーランド ブーツ メンズ 新作 ティンバーランド ブーツ レディース ティンバーランド ブーツ レディース コーディネート ティンバーランド ブーツ 登山 ティンバーランド ブーツ 店舗 ティンバーランドブーツ激安 ティンバーランド ブーツ 激安 ティンバーランド ブーツ 履き方 ティンバーランド ブーツ 通販 ティンバーランド ブーツ 限定 ティンバーランド ブーツ 着こなし ティンバーランド リュック ティンバーランド レディース ティンバーランド レディース アウトレット ティンバーランド レディース コーデ ティンバーランド レディース コーディネート ティンバーランド レディース スニーカー ティンバーランド レディース ヒール ティンバーランド レディース ピンク ティンバーランド レディース ブーツ ティンバーランド レディース ロールトップブーツ ティンバーランド レディース ロングブーツ ティンバーランド レディース 靴 ティンバーランド 白 ティンバーランド 店舗 ティンバーランド 激安 ティンバーランド激安通販 ティンバーランド 時計 ティンバーランド 手入れ ティンバーランド通販 ティンバーランド 通販 ティンバーランド 新作 ティンバーランド靴 ティンバーランド 靴 ティンバーランド 靴 アウトレット ティンバーランド 靴 サイズ ティンバーランド 靴 メンズ ティンバーランド 靴 レディース ティンバーランド 靴 白 ティンバーランド 靴 市原隼人 ティンバーランド 靴 夏 ティンバーランド 靴 折りたたみ Timberland 6インチ Timberland 6インチブーツ Timberland 6インチメンズ Timberland アウトレット Timberland アウトレット アウター Timberland アウトレット レディース Timberland アウトレット 店舗 Timberland カスタム Timberland キッズ Timberland コーディネート Timberland サイズ Timberland サンダル Timberland シューズ Timberland スニーカ Timberland スニーカー Timberland スニーカー ハイカット Timberland スニーカーブーツ Timberland スニーカーメンズ Timberland スニーカー メンズ Timberland スニーカー新作 Timberland デッキシューズ Timberland ファッション Timberland ブーツ Timberland ブーツ 73516 Timberland ブーツ カスタム Timberland ブーツ サイズ Timberland ブーツ ホワイト Timberland ブーツ メンズ Timberland ブーツ メンズ 6インチ Timberland ブーツ メンズ コーデ Timberland ブーツ メンズ コーディネート Timberland ブーツ メンズ サイズ Timberland ブーツ メンズ 赤 Timberland ブーツ メンズ 黒 Timberland ブーツ メンズ 人気 Timberland ブーツ メンズ 新作 Timberland ブーツ レディース Timberland ブーツ ロールトップ Timberland ブーツ 登山 Timberland ブーツ 店舗 Timberland ブーツ 黒 Timberland ブーツ激安 Timberland ブーツ 履き方 Timberland ブーツ 手入れ Timberland ブーツ 価格 Timberland ブーツ 通販 Timberland ブーツ 限定 Timberland ブーツ 着こなし Timberland リュック Timberland レディース ズームコービー8 ズームコービー9 ズームコービー コービー8 バッシュ コービー9 バッシュ ナイキ コービー8 ナイキ コービー9 バッシュ コービー8 バッシュ コービー9 ナイキ コービー ナイキズームコービー8 ナイキズームコービー9 コービー バッシュ ナイキ バッシュ コービー ナイキズームコービー バスケットシューズ コービー コービー バッシュ8 コービー バッシュ9 バッシュ コービー バッシュ ナイキ コービー コービー8システム ナイキ コービー8 システム ナイキ コービー9 システム バスケットボールシューズ コービー バスケットシューズ コービー8 バスケットシューズ コービー9 コービー バッシュ最新 ズームコービー8システム ズームコービー9システム バッシュ ズームコービー8 バッシュ ズームコービー9 zoom kobe 8 zoom kobe 9 コービー 8 コービー 9 ズームコービー7 ナイキズームコービー7 コービー バッシュ ナイキ コービー7 ナイキ コービー バッシュ コービー7 ズームコービー7エリート コービー7 評価 ズームコービー7 性能 エアズームコービー7 zoom kobe 7 ctr360 マエストリ ctr360 マエストリ4 ctr360 マエストリ3 ctr360 マエストリ2 NIKE ctr360 マエストリ ナイキ マーキュリアル ヴェイパー 7 ナイキ マーキュリアル ヴェイパー 9 マーキュリアル ヴェイパー 7 FG cr7 ナイキ マーキュリアル ヴェイパー 8 マーキュリアル ヴェイパー 9 マーキュリアル ヴェイパー 8 マーキュリアル ヴェイパー 7 サッカー 香川 ナイキ トータル90 トータル90 新作 ナイキ ハイパーヴェノム ファントム
2014/12/11 21:46:13
http://www.kosplei.com Nike Free RunRalph Lauren Poloabercrombie femme