MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје

Најава за авторизирани лица
Корисничко име:

Лозинка:


Регистрирај се 
Ја заборавив лозинката


ИНСТИТУЦИИ

 

  

Времето во Скопје
Прогноза
АКТУЕЛНОСТИ
ПАРАДНО КОНЦЕРТИРАЊЕ НА ГРАДСКИОТ ДУВАЧКИ ОРКЕСТАР 21.04.2018
Утре, 22 април 2018 година (недела), со почеток во 12 часот, Градскиот дувачки оркестар ќе одржи променаден концерт со познатите таканаречени „Чекорници“ во Градскиот парк во Скопје. На оваа музичка променада, ќе биде изведена следната програма: ...   повеќе
РАСПИШАН ЈАВЕН ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ГРАЃАНИТЕ ЗА НАБАВКА НА ВЕЛОСИПЕДИ 21.04.2018
Градот Скопје, со цел да ги стимулира жителите на Скопје да користат велосипеди, распиша јавен повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на градот Скопје за купување велосипед. Со овој јавен повик, Градот Скопје на граѓаните кои ќе купат велосипед од денот на објавувањето на Јавниот повик, заклучно со 31.08.2018 година, ќе им надомести дел од трошоците направени при купување велосипед, односно адаптиран велосипед ...   повеќе
СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ, НОВ ЕКОАВТОБУС И ВЕЛОПАТЕКИ ЗА ОДРЖЛИВА МОБИЛНОСТ ВО СКОПЈЕ 20.04.2018
Градот Скопје интензивно работи на креирање јавен транспорт којшто е економски ефикасен и не го загадува воздухот. Градоначалникот Шилегов денеска најави три значајни проекти коишто ќе бидат од корист за граѓаните и ќе придонесат за одржлива урбана мобилност во Скопје. ...   повеќе
ШИЛЕГОВ НАЗНАЧЕН ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА НАЛАС 18.04.2018
Градоначалникот Шилегов како претседател на ЗЕЛС, деновиве, учествува на 13. Генерално собрание на Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од Југоисточна Европа (НАЛАС) што се одржува во Брдо, Словенија. На генералното собрание се дискутираше за работата на НАЛАС во 2017 година, како и за работниот план за 2018 година, а беше избрано и ново раководство со оглед на ротирачкото претседателство во кое Шилегов е назначен за прв потпретседател на ...   повеќе
ОД ДЕНЕСКА МОЖЕ ДА АПЛИЦИРАТЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ
повеќе
ГРАД СКОПЈЕ ЗАСАДИ НОВИ ЛИСТОПАДНИ ДРВЈА ВО НОВО ЛИСИЧЕ
повеќе
ШИЛЕГОВ НА СРЕДБА СО ПАЗАРЏИИТЕ И ПРОДАВАЧИТЕ НА ДИВИТЕ ТЕЗГИ НА БИТ-ПАЗАР
повеќе
ШИЛЕГОВ: ПОЧНУВА ВЕТЕНИОТ ПРОЕКТ „ДРВО ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ”
повеќе
ЗАПОЧНА ПРОЛЕТНОТО ЗАЗЕЛЕНУВАЊЕ НА СКОПЈЕ
повеќе
СКОПЈЕ ДОБИ МЕРЦЕДЕС ЕКО АВТОБУС
повеќе
ШИЛЕГОВ НАЈАВИ НОВ КОРИДОР СО МОСТ НА ВАРДАР
повеќе
СКОПЈЕ И ВИЕНА ВОСПОСТАВУВААТ БЛИСКИ ПРИЈАТЕЛСКИ ОДНОСИ
повеќе
ОБЈАВЕН КОНКУРСОТ ЗА НАЈГОЛЕМ ПРИДОНЕС ЗА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА ЗА 2018 ГОДИНА
повеќе
ТРАЈНО ВОВЕДЕНА ЗАБРАНАТА ЗА ЗАПИРАЊЕ ВОЗИЛА ЗА ДОСТАВУВАЊЕ СТОКА ОД 7:30 ДО 18 ЧАСОТ
повеќе
ПРИЈАВЕТЕ ДИВА ДЕПОНИЈА, СИТЕ ЗАЕДНО ЗА ПОЧИСТО СКОПЈЕ
повеќе

Архива вести >>>

НАЈАВИ
26.04.2018 ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОДЕЛУВА СТИПЕНДИИ ЗА СПОРТИСТИ - СРЕДНОШКОЛЦИ
24.04.2018 ПРИВРЕМЕН СООБРАЌАЕН РЕЖИМ НА ДЕЛ ОД БУЛЕВАРОТ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ

Facebook       Twitter        Youtube Channel

 


| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 11070488