MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје
ИНСТИТУЦИИ

 

Времето во Скопје
Прогноза
АКТУЕЛНОСТИ
ОД ДЕНЕСКА РЕКОНСТРУКЦИЈА И НА УЛИЦАТА 23 ОКТОМВРИ ВО АЕРОДРОМ 23.08.2019
Екипите на Град Скопје и на ЈП „Улици и патишта“ денеска ја почнаа реконструкцијата на улицата 23 Октомври (поранешната улица Владимир Комаров) во општината Аеродром. Оваа сообраќајница ќе се обнови на должина од 800 метри, на потегот од Транспортниот центар до крстосницата со булеварот Јане Сандански. Увид во градежните работи на оваа делница денеска извршија градоначалникот Петре Шилегов и градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин. ...   повеќе
ОТВОРЕН МЕЃУНАРОДНИОТ СТУДЕНТСКИ ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ 23.08.2019
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, вчера го отвори Меѓународниот студентски фолклорен фестивал, манифестацијата којашто годинава слави јубилеј од 40 години. ...   повеќе
ПОКАНА ЗА 39-ТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ 22.08.2019
Советот на Град Скопје на ден 29.08.2019 година (четврток) во 12 часот, ќе ја одржи својата 39-та седница. На седницата Советот на Град Скопје ќе работи по следниот предложен дневен ред: ...   повеќе
БРЗА РЕАКЦИЈА НА СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПРИ ПОЖАР НА АВТОБУС НА ЈСП 22.08.2019
Двокатен автобус на ЈСП Скопје што сообраќал на линијата со број 5 утрово се запали на улицата Ѓорче Петров, во близина на општинската зграда. Меѓу патниците во автобусот нема повредени. ...   повеќе
ИНТЕНЗИВНИ ГРАДЕЖНИ РАБОТИ ВО ТЕКОТ НА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВО СКОПЈЕ
повеќе
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ДИСТРИБУИРА ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА ДО ГРАЃАНИТЕ
повеќе
ПОЧИСТО СКОПЈЕ – ИМПЕРАТИВ И ДОЛЖНОСТ ЗА ГРАДОТ СКОПЈЕ И ЗА ГРАЃАНИТЕ
повеќе
ШИЛЕГОВ: ВО ИДНИНА НИТУ ЕДНО ДРВО НЕМА ДА БИДЕ ЗАРОБЕНО
повеќе
ШИМПАНЗОТО КОКО СЕ ВРАТИ ДОМА
повеќе
ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА СТАЦИНАРОТ ВАРДАРИШТЕ
повеќе
ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА ИЗРАБОТКА НА ИНФРАСТРУКТУРЕН ПРОЕКТ ЗА ИЗГРАДБА НА ТУНЕЛИТЕ ПОД СКОПСКОТО КАЛЕ
повеќе
СКОПЈЕ ГИ ПРЕЧЕКА ШАМПИОНИТЕ
повеќе
СКОПЈЕ КОНЕЧНО ДОБИВА НОВ ТЕМАТСКИ ЗАБАВЕН ПАРК
повеќе
ДЕНОВИВЕ ЗАПОЧНА РЕАЛИЗАЦИЈАТА НА ПРОЕКТОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВ МОСТ НА ВАРДАР ВО АЕРОДРОМ
повеќе
ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПЛАНОТ ЗА РЕКОНСТРУКЦИИ НА СООБРАЌАЈНИЦИ И ДРУГИ ГРАДЕЖНИ ОБЈЕКТИ ЗА 2019 ГОДИНА
повеќе

Архива вести >>>

НАЈАВИ
30.11.2019 ЗАПОЧНА ПОСТАПКАТА ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ ЗА НАБАВКА НА ИНВЕРТЕР КЛИМА УРЕДИ
30.11.2019 СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ
30.11.2019 ГРАД СКОПЈЕ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИОНИРАЊЕТО НА ЧИСТЕЊЕТО НА ОЏАЦИТЕ ВО СКОПЈЕ
ПРОЦЕДУРИ И УСЛУГИ ЗА ЛОКАЛНИ ДАНОЦИ .

Facebook       Twitter        Youtube Channel

 


| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 13103789