MK | EN | SQ

www.skopje.gov.mk
Официјален портал на Град Скопје
ИНСТИТУЦИИ

 

  

Времето во Скопје
Прогноза
АКТУЕЛНОСТИ
ПОКАНА ЗА ДВАЕСЕТ И ДЕВЕТТАТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ 22.02.2019
Советот на Град Скопје во четврток (28.02.2019 година) во 11 часот ќе ја одржи својата 29-та седница. На седницата Советот ќе работи по следниот предложен дневен ред: - Усвојување на Записникот од дваесет и шестата седница на Советот на Град Скопје ...   повеќе
ГРАД СКОПЈЕ ДОМАЌИН НА ВТОРИОТ СВЕТСКИ КОНГРЕС НА ПРЕТПРИЕМАЧИ 22.02.2019
По повод Вториот Светски конгрес на претприемачи кој ќе се одржи во Скопје, во втората половина на месец октомври, 2019 година, делегацијата на Светскиот конгрес на претприемачи оствари средба со раководителот на Секторот за локален економски развој, Марко Тодоров и со советничката во Советот на Град Скопје, Билјана Секуловска Габер. ...   повеќе
ГРАДОНАЧAЛНИКОТ ШИЛЕГОВ НА ОФИЦИЈАЛНИ СРЕДБИ ВО ТИРАНА 22.02.2019
Градоначaлникот Петре Шилегов вчера присуствуваше на управниот одбор на НАЛАС – Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од Југоисточна Европа, кој се одржува во Тирана, Албанија. На конференцијата беше усвоен буџетот и програмата на НАЛАС за 2019 година, а беше разгледана и компаративната студија за финансиските состојби на единиците на локалната самоуправа во земјите членки. Присутните ја одобрија и предлог-програмата за Генералното собрание ...   повеќе
„Вечерите на женски права“
КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА СРЕДНОШКОЛСКА ФОТОГРАФИЈА 21.02.2019
Десеттото јубилејно издание на „Вечерите на женски права“, ќе се одржи во знак на овогодинешната тема за одбележување на Меѓународниот ден на жената – 8ми Март: „Размислувај еднакво, гради паметно, со иновација за промена!“. Фокусот е на лидерките во индустријата, на start-up-и кои прават промена, социјални претприемнички, активистки и жени иноваторки, изнаоѓање начини преку кои ИНОВАЦИЈАТА може да ги премости пречките и да го забрза прог ...   повеќе
ГРАД СКОПЈЕ И УНДП ГО ЗАЗЕЛЕНУВААТ ПОКРИВОТ НА ГТЦ
повеќе
ОВА СЕ УСЛОВИТЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕРИ ВО ГРАД СКОПЈЕ
повеќе
ГРАД СКОПЈЕ СО ВОНРЕДНА ИНСПЕКЦИСКА КОНТРОЛА ВО ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР
повеќе
ШИЛЕГОВ: СТАВАМЕ РЕД ВО ПРЕКОПУВАЊЕТО НА СООБРАЌАЈНИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ
повеќе
ШИЛЕГОВ: „ВАРДАРИШТЕ“ Е МИНАТО, НОВО ЈАВНО ПРЕТПРИЈАТИЕ ЗА УЛИЧНИ КУЧИЊА
повеќе
ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА НАБАВКА НА НОВИ ЕКО АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ
повеќе
BТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЗАПОЧНУВА СО ПРОЧИСТУВАЧ ВО СЕКОЈА УЧИЛНИЦА
повеќе
Зелен катастар на Град Скопје
ПОПИШАНИ 65.844 ДРВЈА И 28.395 ГРМУШКИ ВО ГРАДСКОТО ЗЕЛЕНИЛО
повеќе
ЗА ЕДНА ГОДИНА НОВИ 14,6 КИЛОМЕТРИ ВЕЛОПАТЕКИ ВО СКОПЈЕ
повеќе
НЕ ПРИЈАВУВАЈТЕ ОТВОРЕНИ ОГНОВИ НА ФБ, ПРИЈАВЕТЕ ГИ НА 193
повеќе

Архива вести >>>

НАЈАВИ
30.11.2019 СУБВЕНЦИИ ЗА НАБАВКА НА ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ
30.11.2019 ГРАД СКОПЈЕ ПРОДОЛЖУВА СО СУБВЕНЦИОНИРАЊЕТО НА ЧИСТЕЊЕТО НА ОЏАЦИТЕ ВО СКОПЈЕ
ПРОЦЕДУРИ И УСЛУГИ ЗА ЛОКАЛНИ ДАНОЦИ .

Facebook       Twitter        Youtube Channel

 


| Најава
Администрација |  Контакт |  Прашања |  Разгледници
Copyright(C)2009 Град Скопје
Посетители: 12390776